Big Wolf Band

Big Wolf Band

Galéria

Finalista UK Blues Band of The Year

Big Wolf Band je jednou z najlepších blues rockových skupín vo Veľkej Británii a stále generuje brilantné recenzie a ohlasy od divákov, promotérov a hudobných kritikov.

Skupina sa sformovala v Birminghamu v roku 2014 na čele s frontmanom, uznávaným gitaristom, spevákom a skladateľom Jonathanom Earpom a Mickom Jeynesom, hráčom na basgitaru. Kapela sa dvakrát umiestnila na pozícii č.1 v Amazon Chart medzi najlepšie predávanými albumami, a to v roku 2017 s albumom A Rebel’s Story a v roku 2019 s albumom Be Free (spolu s vokálmi od Zoe Green). Ich singel "Get Out", ktorý bol vydaný v roku 2022, bol úžasne prijatý a ich nový koncertný album Live & Howlin' dosiahol 3. miesto v prestížnom rebríčku IBBA Charts a stále získava úžasné recenzie.

Albumy a singly ukazujú skvelú hudobnú zručnosť a skladateľské talenty Jonathana Earpa a o ich kvalite hovorí aj to, že ich odvysielal John Paula Jones vo svojej rádiovej šou na stanici Radio 2, ako aj rádiá po celej Európe, Austrálii a USA. Široká škála medzinárodných podcastov a internetových rádiových staníc tiež nadšene prijala skladby Big Wolf Band a pravidelne ich hrávajú vo svojich reláciách.

Blízka minulosť kapely je tiež mimoriadne zaujímavá. Rok 2022 bol pre skupinu ohromný. Big Wolf Band si užili vypredané koncerty v ocenenom utorňajšom hudobnom klube Tuesday Night Music Club v Coulsdon, na HRH Blues v O2 Sheffield Academy a v Temperance Bar v Leamington Spa, za ktoré dostali vynikajúce recenzie. Skupina bola tiež finalistom na udalosti UK Blues Challenge 2022 v Weston Super Mare, kde získala obrovský úspech u organizátorov a fanúšikov. Skupina tiež naďalej imponovala na mnohých ďalších podujatiach a miestach počas roka, vrátane Darlington R & B Club, Buxton Blues Festival a Edinburgh Blues Club.

Začiatok roku 2023 bol neuveriteľný, kapela bola nominovaná do finále Top 5 v rámci ocenenia za britskú bluesovú skupinu roka. Táto nominácia ešte viac posilnila rastúcu reputáciu skupiny. Ich koncertný album, ktorý bol vydaný 16. marca, si vyslúžil uznanie recenzentov a rádiových moderátorov, pričom jeden recenzent uviedol: „Toto nie je len jeden z najlepších koncertných albumov roku 2023, je to jedno z najlepších blues rockových koncertných albumov VÔBEC!" – Ben Vee www.benveeblues.com.

Dĺžka podujatia: 100 minút

Uvedieme:

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Štvrtok, 14. 3. o 19:00 Kúpiť
Kultúrne centrum Banská Štiavnica
Názov: Big Wolf Band
Cena: 12,00 €
Miesto: Kultúrne centrum Banská Štiavnica
Kammerhofská 1
969 01 Banská Štiavnica
Zobraziť na mape