Katarína Koščová (a knihy jej života)

Katarína Koščová (a knihy jej života)

U mešťana Rubigalla

Tvorba speváčky Kataríny Koščovej inklinuje k hudobným štýlom ako je šansón, jazz, folk. Svoje texty píše v slovenčine, vychádza tiež zo slovenskej ľudovej tradície. S klaviristom Danielom Špinerom tvoria zohratú autorskú a interpretačnú dvojicu a po piatich rokoch prichádzajú s novým autorským albumom Hranica dažďa. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym doprovodom na cédečku obohatený o sláčikové kvarteto, akordeón, gitaru a klarinet sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Má za sebou úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si aj s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. V roku 2012 zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.

V Banskej Štiavnici spojí výber zo svojej hudobnej tvorby v sprievode Daniela Špinera s čítaním ukážok zo svojich obľúbených kníh a rozprávaním o jej vzťahu k literatúre.

Vstupné: 10 €

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

-------

UPOZORNENIE:

Podujatie sa bude konať v režime zohľadňujúcom aktuálne nariadenia štátu v oblasti boja proti pandémii COVID - 19.

Dĺžka podujatia: 100 minút

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Spev

  • Katarína Koščová, Slovensko

Klavír

  • Daniel Špiner, Slovensko